PočetnaNovostiFOTO: na riječkoj tržnici gužva, pripreme za Uskrs u punom jeku

FOTO: na riječkoj tržnici gužva, pripreme za Uskrs u punom jeku

Ove godine na isti datum padaju katolički i pravoslavni Uskrs, pa je na riječkoj tržnici jako živo. Ponuda na tržnici je bogata, osobito kad je riječ o zelenim proizvodima. Kapulica je 5 eura, dok je ljutika 6 eura za kilogram.

Rotkvica se može pronaći za 1,5-2 eura za mac, dok je kila mladog krumpira 2,50 eura. Nemaju predaha ni mesari, jer se tradicionalno najviše traži janjetina, teletina, i odojak. Kila junećeg repa je 8,49 eura, dok je odojak od 15-18 eura za kilogram. Cijena šparoga kreće se od 2,50 eura za mac, a odlično će poslužiti za finu juhu. Za ukrašavanje blagdanskog stola, na tržnici se mogu pronaći prekrasne kale po cijeni od 1,5 eura za komad.

Na tržnici je živo, kupci ne šparaju, kažu nam prodavači. Želimo vam uživanje u blagdanskom stolu i uskršnjim blagdanima, uz našu fotogaleriju!